Latest Results

  • Time
  • Venue
  • HOME
  • Scores
  • AWAY
  • Referee
  • Comment
  • info
  • 14:30
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 34 V 21
  • Nanaimo
  • Cole Pedrick
  • Barnard Cup
  • Venue: James Bay AA
  • 14:30
  • UBC
  • UBC RFC (Men's)
  • 23 V 13
  • Vancouver Rowing Club
  • Ryan Alguire
  • Venue: UBC
    Assessor: mike landiak
  • 14:30
  • Juan De Fuca
  • Westshore
  •  
  • U Of Victoria
  • Derek Horton
  • Barnard Cup
  • Venue: Juan De Fuca
  • 12:30
  • Shawnigan Lake
  • Seattle
  • 0 V 56
  • Pacific Pride
  • Christopher Assmus
  • Venue: Shawnigan Lake
  • 14:30
  • Connaught Park
  • Meraloma
  • 17 V 27
  • Burnaby Lake
  • Saro Turner
  • Venue: Connaught Park
    Assessor: Clint Lemkus
  • 14:30
  • Juan De Fuca
  • Westshore
  • 24 V 34
  • Capilano
  • David Smortchevsky
  • Venue: Juan De Fuca
  • 15:00
  • May Bennett Pioneer
  • Nanaimo
  • 0 V 34
  • Castaway Wanderers
  • Jamie Levchuk
  • Venue: May Bennett Pioneer
    Assessor: Kevin Smith
  • 14:30
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 38 V 5
  • Nanaimo
  • Ryan Alguire
  • Venue: Klahanie Park
    Assessor: Tere Blake
  • 14:30
  • Juan De Fuca
  • Pacific Pride
  • 33 V 5
  • Westshore
  • Saro Turner
  • Venue: Juan De Fuca
    Assessor: Chloe Hill-Huse
  • 14:30
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 18 V 11
  • Burnaby Lake
  • Christopher Assmus
  • Venue: Jericho
    Assessor: Jamie Levchuk
  • 14:30
  • Brockton Oval
  • Vancouver Rowing Club
  • 25 V 28
  • Castaway Wanderers
  • Shanda Mosher-Gallant
  • Venue: Brockton Oval
    Assessor: Nicholas Allen
  • 12:45
  • UBC
  • UBC RFC (Men's) 2
  • 50 V 20
  • Vancouver Rowing Club 2
  • Douglas Thorpe
  • Venue: UBC
  • 12:45
  • Connaught Park
  • Meraloma 2
  • 33 V 24
  • Burnaby Lake 2
  • Riley Robinson
  • Venue: Connaught Park
  • 12:45
  • Juan De Fuca
  • Westshore 2
  • 38 V 38
  • Capilano 2
  • Benjamin Lambrick
  • Venue: Juan De Fuca
  • 13:00
  • Cowichan
  • Cowichan
  • 10 V 42
  • U Of Victoria Norsemen
  • Max Freund
  • Times Cup
  • Venue: Cowichan
  • 13:30
  • May Bennett Pioneer
  • Nanaimo 2
  • 10 V 31
  • Castaway Wanderers 2
  • Cole Pedrick
  • Times Cup
  • Venue: May Bennett Pioneer
  • 12:45
  • Klahanie Park
  • Capilano 2
  • 38 V 0
  • Nanaimo 2
  • Jamie Dopson
  • Venue: Klahanie Park
  • 12:45
  • Jericho
  • UBCOB Ravens 2
  • 21 V 32
  • Burnaby Lake 2
  • Bradley Schwalger
  • Venue: Jericho
  • 12:45
  • Brockton Oval
  • Vancouver Rowing Club 2
  • 19 V 22
  • Castaway Wanderers 2
  • Clint Lemkus
  • Venue: Brockton Oval
  • 12:45
  • Juan De Fuca
  • Westshore 2
  • 5 V 55
  • Port Alberni
  • Max Freund
  • Venue: Juan De Fuca
  • 14:30
  • Town Centre South
  • United
  • 3 V 19
  • Meraloma 2
  • Benjamin Lambrick
  • Venue: Town Centre South
  • 14:30
  • Sullivan Heights
  • Surrey Beavers AA
  • 19 V 10
  • Bayside
  • Christopher Assmus
  • Venue: Sullivan Heights
  • 12:45
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 36 V 17
  • Port Alberni
  • Tyler DAWSON
  • Venue: Exhibition Park
  • 14:30
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 7 V 8
  • United
  • Ryan Alguire
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 12:45
  • Juan De Fuca
  • Westshore 2
  • 5 V 55
  • Port Alberni
  • Times Cup
  • Venue: Juan De Fuca
  • 14:30
  • Sullivan Heights
  • Surrey Beavers AA
  • 27 V 12
  • Abbotsford
  • David Smortchevsky
  • Venue: Sullivan Heights
  • 14:30
  • Town Centre South
  • United
  • 0 V 19
  • Meraloma 2
  • Venue: Town Centre South
  • 11:15
  • Gordon Park
  • Scribes
  • 20 V 0
  • Bayside 2
  • Toby Mustill
  • Bayside Default
  • Venue: Gordon Park
  • 14:30
  • Squamish
  • United 2
  • 0 V 20
  • Axemen Rugby Club
  • United Default
  • Venue: Squamish
  • 12:45
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside 2
  • 9 V 19
  • Langley
  • Riley Robinson
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 12:45
  • John Oliver Park
  • Brit Lions
  • 0 V 35
  • Kamloops
  • David Holmes
  • Venue: John Oliver Park
  • 12:45
  • Simon Fraser no 4
  • Simon Fraser RC
  • 27 V 27
  • Kelowna Crows
  • Scott Johnson
  • Venue: Simon Fraser no 4
  • 12:45
  • Sullivan Heights
  • Surrey Beavers AA 2
  • 0 V 49
  • Axemen Rugby Club
  • Jivan Dhaliwal
  • Venue: Sullivan Heights
  • 14:30
  • Exhibition Park
  • Abbotsford 2
  • 10 V 38
  • Scribes
  • Doug Thorpe
  • Venue: Exhibition Park
  • 11:15
  • UBC
  • UBC RFC (Men's) 3
  • 88 V 5
  • Vancouver Rowing Club 3
  • Paul Kelly
  • Venue: UBC
  • 11:15
  • Exhibition Park
  • Abbotsford 3
  • 5 V 31
  • Kats
  • Glen MacDonald
  • Venue: Exhibition Park
  • 11:15
  • Connaught Park
  • Meraloma 3
  • 12 V 10
  • Burnaby Lake 3
  • Nicholas Allen
  • Venue: Connaught Park
  • 12:45
  • Squamish
  • Axemen Rugby Club 2
  • 12 V 21
  • UBC RFC (Men's) 3
  • Andrew Cannon
  • Rescheduled from Oct. 19
  • Venue: Squamish
  • 12:45
  • Chilliwack
  • Chilliwack
  • 0 V 28
  • Kamloops 2
  • Matthew Myers
  • Venue: Chilliwack
  • 12:45
  • Crush Crescent
  • Langley 2
  • 20 V 0
  • Capilano 3
  • Jivan Dhaliwal
  • Capilano Default
  • Venue: Crush Crescent
  • 12:45
  • Garibaldi Secondary
  • Ridge Meadows
  • 5 V 37
  • Vancouver Rowing Club 3
  • mike landiak
  • Venue: Garibaldi Secondary
  • 11:15
  • Brockton Oval
  • Vancouver Rowing Club 3
  • 0 V 31
  • Chilliwack
  • Robin Tolbert
  • Venue: Brockton Oval
  • 12:45
  • Exhibition Park
  • Abbotsford 3
  • 13 V 22
  • Meraloma 3
  • Marcus Treacy
  • Venue: Exhibition Park
  • 12:45
  • Klahanie Park
  • Capilano 3
  • 7 V 43
  • Kamloops 2
  • Andrew Cannon
  • Venue: Klahanie Park
  • 12:45
  • Balaclava Park
  • Kats
  • 17 V 15
  • Burnaby Lake 3
  • Brett Hay
  • Venue: Balaclava Park
  • 12:45
  • Garibaldi Secondary
  • Ridge Meadows
  • 0 V 26
  • UBC RFC (Men's) 3
  • Matthew Myers
  • Venue: Garibaldi Secondary
  • 11:15
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 56 V 0
  • Simon Fraser RC
  • Trevor Honey
  • Venue: Exhibition Park
  • 11:15
  • Connaught Park
  • Meraloma
  • 13 V 43
  • Burnaby Lake
  • Nathaniel Hight
  • Venue: Connaught Park
  • 11:15
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 20 V 7
  • Meraloma
  • Glen MacDonald
  • Venue: Exhibition Park
  • 11:15
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake
  • 73 V 7
  • Simon Fraser RC
  • Rachel Morrison
  • Venue: Burnaby Lake
  • 11:15
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 40 V 0
  • Kamloops
  • Kevin Heieis
  • Venue: Klahanie Park
  • 11:15
  • Crush Crescent
  • Langley
  • 5 V 36
  • Capilano 2
  • Neil Grant
  • Venue: Crush Crescent
  • 11:15
  • Town Centre South
  • United
  • 20 V 0
  • Richmond
  • Venue: Town Centre South
  • 11:15
  • Brockton Oval
  • Vancouver Rowing Club
  • 42 V 10
  • Ridge Meadows
  • Clint Lemkus
  • Venue: Brockton Oval
  • 12:45
  • Gordon Park
  • Scribes
  • 26 V 33
  • Bayside 2
  • Rachel Morrison
  • Venue: Gordon Park
  • 10:00
  • Klahanie Park
  • Richmond
  • 22 V 22
  • Capilano
  • Darryl Lucas
  • Venue: Klahanie Park
  • 10:00
  • Brockton Oval
  • Vancouver Rowing Club
  • 5 V 64
  • United
  • Nini Samra
  • Venue: Brockton Oval
  • 11:15
  • John Oliver Park
  • Brit Lions
  • 36 V 17
  • Scribes
  • Neil Grant
  • Venue: John Oliver Park
  • 10:30
  • May Bennett Pioneer
  • Nanaimo
  • 21 V 70
  • Castaway Wanderers
  • Kevin Smith
  • Venue: May Bennett Pioneer
  • 11:15
  • Juan De Fuca
  • Westshore
  • 24 V 29
  • Cowichan
  • chloe hill-huse
  • Venue: Juan De Fuca
  • 11:15
  • Comox
  • Comox
  • 7 V 41
  • Westshore
  • Anthony Forth
  • Venue: Comox
  • 11:15
  • Cowichan
  • Cowichan
  • 0 V 47
  • Nanaimo
  • Kevin Smith
  • Venue: Cowichan
  • 13:00
  • UBC
  • Castaway Wanderers
  • 72 V 10
  • Abbotsford
  • Shanda Mosher-Gallant
  • U19 Final
  • Venue: UBC
    Assessor: Miriam Sobrino
  • 10:30
  • UBC
  • Westshore
  • 27 V 14
  • United
  • Brittany Blackford
  • U16 3rd place
  • Venue: UBC
    Assessor: Miriam Sobrino
  • 11:45
  • UBC
  • Castaway Wanderers
  • 29 V 46
  • Abbotsford
  • Rachel Morrison
  • U16 Final
  • Venue: UBC
    Assessor: Christopher Assmus
  • 17:30
  • Westhills Stadium
  • Castaway Wanderers
  • 7 V 42
  • Vancouver Barbarians
  • Max Freund
  • Provincial Final
  • Venue: Westhills Stadium
    Assessor: Cole Pedrick
  • 19:00
  • UBC
  • Vancouver Barbarians
  • 46 V 12
  • Langley-Bayside
  • Bradley Schwalger
  • Mainland Final
  • Venue: UBC
    Assessor: Thomas Cooper
  • 14:30
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 10 V 22
  • Castaway Wanderers
  • Derek Horton
  • Island Final
  • Venue: James Bay AA
  • 14:30
  • Chilliwack
  • UBCOB Ravens
  • 22 V 27
  • Kamloops-Kelowna
  • Matthew Myers
  • Mainland 5th Place
  • Venue: Chilliwack
  • 15:30
  • Westhills Stadium
  • James Bay AA
  • 33 V 17
  • Capilano
  • Anthony Forth
  • Provincial Final
  • Venue: Westhills Stadium
    Assessor: Kevin Smith
  • 20:00
  • Sullivan Heights
  • Capilano
  • 40 V 15
  • Abbotsford
  • Christopher Assmus
  • Mainland Final
  • Venue: Sullivan Heights
    Assessor: Paul Kelly
  • 13:00
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 72 V 0
  • Cowichan
  • Pierre Iachetti
  • Island Final
  • Venue: James Bay AA
  • 13:00
  • Chilliwack
  • UBCOB Ravens
  • 10 V 57
  • Kamloops-Kelowna
  • Andrew Cannon
  • Mainland 5th
  • Venue: Chilliwack
  • 13:30
  • Westhills Stadium
  • James Bay AA
  • 41 V 5
  • Abbotsford
  • Curtis Bailey
  • Provincial Final
  • Venue: Westhills Stadium
    Assessor: Max Freund
  • 19:00
  • Sullivan Heights
  • Abbotsford
  • 40 V 22
  • Bayside
  • Paul Kelly
  • Mainland Final
  • Venue: Sullivan Heights
    Assessor: Christopher Assmus
  • 11:30
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 32 V 21
  • Westshore
  • matt mortenson
  • Island Final
  • Venue: James Bay AA
  • 12:15
  • Cowichan
  • Castaway Wanderers
  • 51 V 17
  • Cowichan
  • Cole Pedrick
  • Venue: Cowichan
  • 10:00
  • Exhibition Park
  • Langley
  • 37 V 47
  • Burnaby Lake
  • Rachel Morrison
  • Venue: Exhibition Park
  • 11:00
  • Exhibition Park
  • Capilano
  • 0 V 77
  • Bayside
  • Brittany Blackford
  • Venue: Exhibition Park
  • 10:00
  • Exhibition Park
  • Bayside
  • 40 V 27
  • Capilano
  • Miriam Sobrino
  • Venue: Exhibition Park
  • 11:00
  • Exhibition Park
  • Langley
  • 85 V 0
  • Burnaby Lake
  • Shanda Mosher-Gallant
  • Venue: Exhibition Park
  • 12:00
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 55 V 27
  • United
  • Rachel Morrison
  • Venue: Exhibition Park
  • 11:00
  • May Bennett Pioneer
  • Comox
  • 5 V 91
  • James Bay AA
  • Anthony Forth
  • Venue: May Bennett Pioneer
  • 11:00
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 0 V 48
  • Abbotsford
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 11:30
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 0 V 134
  • Langley
  • Miriam Sobrino
  • Venue: Klahanie Park
  • 13:00
  • May Bennett Pioneer
  • Nanaimo
  • 60 V 0
  • Comox
  • Michael Moss
  • Venue: May Bennett Pioneer
  • 12:00
  • St. Michael's University School
  • Castaway Wanderers
  • 65 V 5
  • James Bay AA
  • Venue: St. Michael's University School
  • 12:30
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 5 V 42
  • Abbotsford
  • Brittany Blackford
  • Venue: Klahanie Park
  • 11:30
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 12 V 10
  • Meraloma
  • Nini Samra
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 11:30
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 70 V 17
  • United
  • Robin Tolbert
  • Venue: Klahanie Park
  • 13:30
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 72 V 0
  • Langley
  • Shanda Mosher-Gallant
  • Venue: Exhibition Park
  • 11:30
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 17 V 43
  • Abbotsford
  • Riley Robinson
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 11:30
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 32 V 34
  • Langley
  • Rachel Morrison
  • Venue: Klahanie Park
  • 14:30
  • Juan De Fuca
  • Westshore
  • 12 V 81
  • James Bay AA
  • Venue: Juan De Fuca
  • 13:00
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 89 V 0
  • North Island Tsunami
  • Curtis Bailey
  • Venue: James Bay AA
  • 13:00
  • Shawnigan Lake
  • James Bay AA
  • 48 V 7
  • Cowichan
  • Benjamin Lambrick
  • Venue: Shawnigan Lake
  • 13:00
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers
  • 32 V 12
  • Cowichan
  • Venue: Windsor Park
  • 10:30
  • Town Centre South
  • United
  • 24 V 48
  • Capilano 2
  • Aaron Cole
  • Venue: Town Centre South
  • 13:00
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 72 V 0
  • Vancouver Barbarians
  • Clint Lemkus
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 13:00
  • Crush Crescent
  • Langley
  • 15 V 41
  • Capilano
  • James Kelly
  • Venue: Crush Crescent
  • 13:00
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 12 V 48
  • Abbotsford
  • Paul Kelly
  • Venue: Jericho
  • 13:00
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 33 V 27
  • United
  • Benjamin Lambrick
  • Venue: Exhibition Park
  • 13:00
  • Klahanie Park
  • Capilano 2
  • 36 V 26
  • Kamloops-Kelowna
  • Christopher Assmus
  • Venue: Klahanie Park
  • 13:00
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 0 V 40
  • Bayside
  • Nicholas Allen
  • Venue: Jericho
  • 13:00
  • Connaught Park
  • Vancouver Barbarians
  • 0 V 67
  • Capilano
  • Thomas Cooper
  • Venue: Connaught Park
  • 14:30
  • North Island Tsunami
  • North Island Tsunami
  • 17 V 33
  • Castaway Wanderers
  • Anthony Forth
  • Venue: North Island Tsunami
  • 14:30
  • Shawnigan Lake
  • Salish Warriors
  • 66 V 31
  • James Bay AA
  • Benjamin Lambrick
  • Venue: Shawnigan Lake
  • 14:30
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers
  • 21 V 39
  • Salish Warriors
  • matt mortenson
  • Venue: Windsor Park
  • 14:30
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 59 V 10
  • North Island Tsunami
  • Pierre Iachetti
  • Venue: James Bay AA
  • 12:00
  • Town Centre South
  • United
  • 7 V 14
  • Kamloops-Kelowna
  • Brett Hay
  • Venue: Town Centre South
  • 14:30
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake
  • 12 V 43
  • Capilano
  • Nathaniel Hight
  • Venue: Burnaby Lake
  • 14:30
  • South Surrey Ath Pk
  • Langley-Bayside
  • 26 V 30
  • Vancouver Barbarians
  • Riley Robinson
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 14:30
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 50 V 24
  • Abbotsford
  • Scott Johnson
  • Venue: Jericho
  • 14:30
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 36 V 12
  • United
  • Nathaniel Hight
  • Venue: Exhibition Park
  • 14:30
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 15 V 7
  • Kamloops-Kelowna
  • Shanda Mosher-Gallant
  • Venue: Klahanie Park
  • 14:30
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 31 V 40
  • Langley-Bayside
  • PJ Beran
  • Venue: Jericho
  • 14:30
  • Connaught Park
  • Vancouver Barbarians
  • 58 V 0
  • Burnaby Lake
  • Bradley Schwalger
  • Venue: Connaught Park
  • 13:00
  • U Of Victoria
  • U Of Victoria Saxons
  • 36 V 19
  • Comox
  • matt mortenson
  • Venue: U Of Victoria

View a Specific League

2019/20 BC Rugby Season

Men’s Leagues:

Premier League: Reg
Premier Reserve: Reg
Division 1: Reg
Division 2: Reg
Division 3: Mainland – Reg
Division 3: Island – TBC

Women’s Leagues:

Island: Reg
Mainland Tier A: Reg
Mainland Tier B: Reg

Reg = Regular Season
P/O = Playoff