Latest Results

  • Time
  • Venue
  • HOME
  • Scores
  • AWAY
  • Referee
  • Comment
  • info
  • 14:30
  • UBC
  • UBC
  • 26 V 27
  • UBCOB Ravens
  • Bradley Schwalger
  • Venue: UBC
    Assessor: David Nelley
  • 14:30
  • U Of Victoria
  • U Of Victoria
  • 50 V 32
  • Nanaimo
  • Derek Horton
  • Venue: U Of Victoria
    Assessor: Claude Paterson
  • 14:30
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake
  • 15 V 13
  • James Bay AA
  • Harry Mason
  • Venue: Burnaby Lake
    Assessor: Brett Hay
  • 14:30
  • Connaught Park
  • Meraloma
  • 5 V 33
  • Castaway Wanderers
  • Bradley Schwalger
  • Venue: Connaught Park
    Assessor: David Nelley
  • 14:30
  • May Bennett Pioneer
  • Nanaimo
  • 36 V 11
  • Capilano
  • David Smortchevsky
  • Venue: May Bennett Pioneer
  • 14:30
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 46 V 15
  • Westshore
  • Shanda Mosher-Gallant
  • Venue: Jericho
    Assessor: Mike landiak
  • 14:30
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake
  • 43 V 31
  • Seattle
  • David Smortchevsky
  • Venue: Burnaby Lake
    Assessor: David Nelley
  • 14:30
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 22 V 49
  • UBC
  • Shanda Mosher-Gallant
  • Venue: Klahanie Park
    Assessor: Alan Hudson
  • 14:30
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers
  • 33 V 12
  • James Bay AA
  • Jamie Levchuk
  • Venue: Windsor Park
    Assessor: John DeGoede
  • 14:30
  • Connaught Park
  • Meraloma
  • 10 V 14
  • Vancouver Rowing Club
  • Christopher Assmus
  • Venue: Connaught Park
    Assessor: John Abreu
  • 14:30
  • Juan De Fuca
  • Westshore
  • 29 V 32
  • U Of Victoria
  • Derek Horton
  • Venue: Juan De Fuca
    Assessor: David Hale
  • 14:30
  • Juan De Fuca
  • Westshore
  • 42 V 15
  • James Bay AA
  • Nathan Abdelnour
  • Venue: Juan De Fuca
    Assessor: Julianne Zussman
  • 12:45
  • UBC
  • UBC 2
  • 12 V 26
  • UBCOB Ravens 2
  • Christopher Assmus
  • Venue: UBC
  • 12:45
  • U Of Victoria
  • U Of Victoria Norsemen
  • 47 V 10
  • Nanaimo 2
  • Latoya Blackwood
  • Venue: U Of Victoria
  • 12:45
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake 2
  • 36 V 10
  • James Bay AA 2
  • Saro Turner
  • Venue: Burnaby Lake
  • 12:45
  • Connaught Park
  • Meraloma 2
  • 22 V 0
  • Castaway Wanderers 2
  • Toby Mustill
  • Venue: Connaught Park
  • 12:45
  • May Bennett Pioneer
  • Nanaimo 2
  • 23 V 24
  • Capilano 2
  • Mauke Mauke
  • Venue: May Bennett Pioneer
  • 12:45
  • Jericho
  • UBCOB Ravens 2
  • 55 V 5
  • Westshore 2
  • Jamie Levchuk
  • Venue: Jericho
  • 12:45
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake 2
  • 47 V 24
  • Seattle 2
  • Toby Mustill
  • Venue: Burnaby Lake
  • 12:45
  • Klahanie Park
  • Capilano 2
  • 20 V 43
  • UBC 2
  • Bradley Schwalger
  • Venue: Klahanie Park
  • 12:45
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers 2
  • 52 V 17
  • James Bay AA 2
  • Michael Moss
  • Venue: Windsor Park
    Assessor: David Crossley
  • 12:45
  • Connaught Park
  • Meraloma 2
  • 25 V 12
  • Vancouver Rowing Club 2
  • Visiting Referee 1
  • Venue: Connaught Park
  • 12:45
  • Juan De Fuca
  • Westshore 2
  • 7 V 85
  • U Of Victoria Norsemen
  • Kevin Smith
  • Venue: Juan De Fuca
  • 12:45
  • Cowichan
  • Cowichan
  • 27 V 30
  • Castaway Wanderers 2
  • Michael Moss
  • Venue: Cowichan
  • 12:45
  • Port Alberni
  • Nanaimo 2
  • 29 V 35
  • Port Alberni
  • Mauke Mauke
  • Venue: Port Alberni
  • 14:30
  • Port Alberni
  • Port Alberni
  • 32 V 45
  • Abbotsford
  • Kevin Smith
  • Venue: Port Alberni
  • 14:30
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 18 V 15
  • United
  • Tyler Dawson
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 14:30
  • Port Alberni
  • Port Alberni
  • 27 V 49
  • Cowichan
  • Venue: Port Alberni
  • 14:30
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 19 V 38
  • Surrey Beavers AA
  • Saro Turner
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 12:45
  • Simon Fraser no 4
  • Simon Fraser RC
  • 5 V 32
  • Brit Lions
  • Sean Dingley
  • Venue: Simon Fraser no 4
  • 12:45
  • Town Centre South
  • United 2
  • 5 V 34
  • Surrey Beavers AA 2
  • Jivan Dhaliwal
  • Venue: Town Centre South
  • 11:15
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake 3
  • 29 V 24
  • Abbotsford 2
  • Sean Dingley
  • Venue: Burnaby Lake
  • 12:45
  • Crush Crescent
  • Langley
  • 20 V 0
  • United 2
  • John Abreu
  • Venue: Crush Crescent
  • 12:45
  • Gordon Park
  • Scribes
  • 14 V 14
  • Simon Fraser RC
  • Paul Kelly
  • Venue: Gordon Park
  • 12:45
  • Sullivan Heights
  • Surrey Beavers AA 2
  • 20 V 0
  • Kelowna Crows
  • Jivan Dhaliwal
  • conceded by kelowna crows
  • Venue: Sullivan Heights
  • 13:00
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside 2
  • 8 V 66
  • Brit Lions
  • Andy Cannon
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 11:15
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake 3
  • 19 V 57
  • Kamloops
  • Tyler Dawson
  • Venue: Burnaby Lake
  • 12:45
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside 2
  • 24 V 17
  • Surrey Beavers AA 2
  • Matthew Myers
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 12:45
  • Crush Crescent
  • Langley
  • 20 V 0
  • Kelowna Crows
  • Jivan Dhaliwal
  • conceded by kelowna crows
  • Venue: Crush Crescent
  • 12:45
  • Gordon Park
  • Scribes
  • 20 V 12
  • United 2
  • Scott Johnson
  • Venue: Gordon Park
  • 12:45
  • Simon Fraser no 4
  • Simon Fraser RC
  • 33 V 38
  • Abbotsford 2
  • Andy Cannon
  • Venue: Simon Fraser no 4
  • 12:00
  • Squamish
  • Axemen Rugby Club
  • 68 V 5
  • Richmond
  • Brett Hay
  • makeup game
  • Venue: Squamish
  • 11:00
  • King George Park
  • Richmond
  • 20 V 0
  • Bayside 3
  • Brett Hay
  • postponed from sept 8
  • Venue: King George Park
  • 11:15
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside 3
  • 24 V 27
  • Surrey Beavers AA 3
  • Jamie Dopson
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 11:15
  • Klahanie Park
  • Capilano 3
  • 27 V 21
  • UBC 3
  • Douglas Thorpe
  • Venue: Klahanie Park
  • 11:15
  • Connaught Park
  • Meraloma 3
  • 38 V 5
  • Vancouver Rowing Club 3
  • John Abreu
  • Venue: Connaught Park
  • 12:45
  • Balaclava Park
  • Kats
  • 19 V 24
  • Axemen Rugby Club
  • Nicholas Allen
  • Venue: Balaclava Park
  • 12:45
  • King George Park
  • Richmond
  • 25 V 43
  • Langley 2
  • Heather Lilburn
  • Venue: King George Park
  • 11:15
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers 3
  •  
  • Westshore 3
  • John DeGoede
  • conceded by westshore 3
  • Venue: Windsor Park
  • 11:15
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers
  • 20 V 0
  • Cowichan
  • Latoya Blackwood (Pending)
  • conceded by cowichan
  • Venue: Windsor Park
  • 11:15
  • Juan De Fuca
  • Comox
  • 5 V 55
  • Westshore
  • Julianne Zussman
  • Venue: Juan De Fuca
  • 11:15
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers
  • 71 V 0
  • Comox
  • Connor Klatt (Pending)
  • Venue: Windsor Park
  • 11:15
  • May Bennett Pioneer
  • Nanaimo
  • 55 V 5
  • Westshore
  • Julianne Zussman
  • Venue: May Bennett Pioneer
  • 11:15
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 3 V 40
  • Capilano
  • Mike landiak
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 11:15
  • Simon Fraser no 4
  • Simon Fraser RC
  • 19 V 59
  • Abbotsford
  • Sean Dingley
  • Venue: Simon Fraser no 4
  • 12:45
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake
  • 95 V 12
  • Kamloops
  • Julie Beyea
  • Venue: Burnaby Lake
  • 11:15
  • Garibaldi Secondary
  • Ridge Meadows
  • 7 V 22
  • Capilano
  • Grant Gladish
  • from sept 27
  • Venue: Garibaldi Secondary
  • 11:15
  • Maple Ridge Secondary School
  • Ridge Meadows
  • 22 V 15
  • Vancouver Rowing Club
  • Darryl Lucas
  • note venue change
  • Venue: Maple Ridge Secondary School
  • 10:00
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 20 V 47
  • Capilano
  • Jamie Dopson
  • note early ko time
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 11:15
  • John Oliver Park
  • Brit Lions
  • 67 V 7
  • Vancouver Rowing Club
  • Thomas Cooper
  • Venue: John Oliver Park
  • 11:15
  • Crush Crescent
  • Langley
  • 0 V 55
  • Kelowna Crows
  • David Williams
  • Venue: Crush Crescent
  • 11:15
  • Gordon Park
  • Scribes
  • 27 V 22
  • United
  • Scott Johnson
  • Venue: Gordon Park
  • 13:00
  • UBC
  • UBC
  • 14 V 25
  • UBCO Heat
  • Ben Lambrick
  • 2nd xv exhibition
  • Venue: UBC
  • 13:00
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 22 V 31
  • Castaway Wanderers
  • Visiting Referee 1 (Pending)
  • u19 boys
  • Venue: Jericho
  • 13:45
  • Cowichan
  • Castaway Wanderers
  • 45 V 10
  • Abbotsford
  • Latoya Blackwood
  • girls u19 championship
  • Venue: Cowichan
    Assessor: Michael Moss
  • 12:00
  • Burnaby Lake
  • Bayside
  • 58 V 12
  • United
  • Douglas Thorpe
  • 3 v 4 playoff
  • Venue: Burnaby Lake
  • 12:00
  • Burnaby Lake
  • Richmond
  • 0 V 51
  • Abbotsford
  • Kevin Heieis
  • Venue: Burnaby Lake
  • 11:00
  • King George Park
  • Capilano
  • 0 V 20
  • Richmond
  • Grant Gladish
  • Venue: King George Park
  • 12:00
  • Town Centre South
  • United
  • 27 V 64
  • Bayside
  • Riley Robinson
  • Venue: Town Centre South
  • 13:00
  • Cowichan
  • North Island Tsunami
  • 5 V 79
  • Castaway Wanderers
  • Anthony Forth
  • island 1 v 2 playoff
  • Venue: Cowichan
  • 12:30
  • Comox
  • North Island Tsunami
  • 5 V 76
  • Castaway Wanderers
  • Anthony Forth
  • Venue: Comox
  • 14:00
  • James Bay AA
  • Castaway Wanderers
  • 49 V 21
  • UBCOB Ravens
  • Kevin Smith
  • boys bc u19 final
  • Venue: James Bay AA
    Assessor: Max Freund
  • 14:30
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  •  
  • Capilano
  • John Abreu
  • conceded by capilano
  • Venue: Exhibition Park
    Assessor: Dominic Jaruchik
  • 14:30
  • UBC
  • UBCOB Ravens
  • 19 V 18
  • Burnaby Lake
  • Bradley Schwalger
  • mainland championship
  • Venue: UBC
    Assessor: Thomas Cooper
  • 14:30
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 0 V 3
  • Burnaby Lake
  • Paul Kelly
  • Venue: Exhibition Park
  • 14:30
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 24 V 0
  • Capilano
  • John Abreu
  • Venue: Jericho
  • 14:30
  • South Surrey Ath Pk
  • Bayside
  • 24 V 35
  • Surrey Beavers AA
  • James Kelly
  • Venue: South Surrey Ath Pk
  • 14:30
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 35 V 12
  • United
  • Paul Kelly
  • exhibition game
  • Venue: Klahanie Park
  • 14:30
  • Crush Crescent
  • Langley
  • 0 V 20
  • Burnaby Lake
  • Douglas Thorpe
  • Venue: Crush Crescent
  • 14:30
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers
  • 60 V 5
  • James Bay AA
  • Nathan Abdelnour
  • island championship
  • Venue: Windsor Park
    Assessor: Claude Paterson
  • 14:30
  • Windsor Park
  • Castaway Wanderers
  • 65 V 12
  • Nanaimo
  • Pierre Iachetti
  • Venue: Windsor Park
  • 14:30
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 21 V 12
  • Cowichan
  • Kevin Smith
  • Venue: James Bay AA
  • 12:30
  • Cowichan
  • Abbotsford Black
  • 35 V 17
  • James Bay AA Westshore
  • Kevin Smith
  • girls u16 championship
  • Venue: Cowichan
    Assessor: David Crossley
  • 12:30
  • Cowichan
  • Cowichan
  • 67 V 10
  • United Ridge
  • Michael Moss
  • girls u16 3rd place
  • Venue: Cowichan
  • 10:00
  • Burnaby Lake
  • Burnaby Lake
  •  
  • Capilano
  • Grant Gladish
  • conceded by capilano
  • Venue: Burnaby Lake
  • 11:00
  • Burnaby Lake
  • Abbotsford Black
  • 65 V 8
  • United Ridge
  • Thomas Cooper
  • 1 v 2 playoff
  • Venue: Burnaby Lake
  • 11:00
  • Burnaby Lake
  • Abbotsford White
  • 10 V 68
  • Langley
  • Grant Gladish
  • lower mainland 3/4th
  • Venue: Burnaby Lake
  • 10:00
  • King George Park
  • Burnaby Lake
  • 20 V 0
  • Capilano
  • Grant Gladish
  • Venue: King George Park
  • 10:00
  • Town Centre South
  • Langley
  • 0 V 65
  • Abbotsford Black
  • Kevin Heieis
  • Venue: Town Centre South
  • 11:00
  • Town Centre South
  • United Ridge
  • 39 V 29
  • Abbotsford White
  • Riley Robinson
  • Venue: Town Centre South
  • 11:30
  • Cowichan
  • Castaway Wanderers
  • 80 V 22
  • North Island Tsunami
  • David Crossley
  • 3 v 4 playoff
  • Venue: Cowichan
  • 11:30
  • Cowichan
  • Cowichan
  • 42 V 19
  • James Bay AA Westshore
  • Dan Cvitanovich (Pending)
  • 1 v 2 playoff
  • Venue: Cowichan
  • 11:30
  • Comox
  • North Island Tsunami
  • 21 V 43
  • Castaway Wanderers
  • Anthony Forth
  • Venue: Comox
  • 12:30
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 13 V 14
  • UBCOB Ravens
  • Latoya Blackwood
  • boys u16 bc final
  • Venue: James Bay AA
    Assessor: Max Freund
  • 13:00
  • Exhibition Park
  • Abbotsford
  • 28 V 17
  • Langley
  • Douglas Thorpe
  • mainland bronze
  • Venue: Exhibition Park
    Assessor: Dominic Jaruchik
  • 13:00
  • UBC
  • UBCOB Ravens
  • 19 V 17
  • Capilano
  • Max Freund
  • mainland championship
  • Venue: UBC
    Assessor: Christopher Assmus
  • 13:00
  • Crush Crescent
  • Langley
  • 0 V 19
  • Capilano
  • Riley Robinson
  • Venue: Crush Crescent
  • 13:00
  • Jericho
  • UBCOB Ravens
  • 29 V 0
  • Abbotsford
  • Andy Cannon
  • Venue: Jericho
  • 13:00
  • Klahanie Park
  • Capilano
  • 40 V 26
  • Bayside
  • Paul Kelly
  • Venue: Klahanie Park
  • 13:00
  • Crush Crescent
  • Langley
  •  
  • Burnaby Lake United
  • Douglas Thorpe
  • conceded by burnaby lake united
  • Venue: Crush Crescent
  • 13:00
  • Connaught Park
  • Meraloma
  • 24 V 54
  • Abbotsford
  • Clint Lemkus
  • Venue: Connaught Park
  • 13:00
  • James Bay AA
  • James Bay AA
  • 20 V 0
  • Cowichan
  • John DeGoede
  • Venue: James Bay AA